Catering

קייטרינג למפעלים

קייטרינג למפעלים

מפעלים הם מקום עבודה תובעני בחלק לא קטן מן התפקידים. רבות מן העבודות והמשרות במפעלים הן פיזיות, דורשות עבודה בתנאים לא אידיאליים, במיוחד באזורי הייצור. עבור עובדים במפעלים הפסקת הצהריים וארוחת הצהריים מהוות איזושהי אתנחתא מן העבודה הקשה. לכן, במיוחד במפעלים, חשוב לספק לעובדים ארוחת צהריים מזינה, משביעה וגם טעימה שתתן להם תחושה טובה ותמלא את המצברים להמשך היום. לכן, בחירת קייטרינג למפעלים דורשת מן הבעלים השקעת מחשבה ואנרגיות ולא לבחור באופן אקראי את הקייטרינג שנותן הצעת מחיר טובה ומוציא אותם בזול מן העניין. בתור בעלי מפעל או אחראים לבחירת הקייטרינג, חפשו קייטרינג מומלץ למפעלים, קייטרינג שעובד עם מפעלים ומספק ארוחות שהן לא פחות ממעולות ממש כמו הקייטרינג של שף אלעד לוי.

איך לבחור קייטרינג למפעלים?

כשאתם מחפשים קייטרינג למפעלים חשוב לשים לב לכמה נקודות שיעשו את ההבדל בין קייטרינג אחד לאחר:

  • ארוחות מגוונות ועשירות: נכון, לא מדובר כאן על חתונה או בר מצווה אלא בסך הכל על עוד יום עבודה וסביר להניח שהעובדים יאכלו את הארוחה שתוגש בחדר האוכל בלי להסס. עדיין, לכם בתור בעלי המפעל או האחראים על תזונת העובדים צריך להיות חשוב שהעובדים לא רק יאכלו על מנת לשבוע אלא שיהיה ערך מוסף, שיאהבו את הארוחות ויהנו מהן. אם העובדים ירגישו שאתם משתדלים ושבחרתם חברת קייטרינג שנותנת להם יותר מאשר המינימום ההכרחי, הדבר גם יעלה את המוטיבציה אצלם ויחזק את הקשר ביניהם לבין המפעל. אל תסתפקו בפחות מארוחות מגוונות, טעימות ועשירות.
  • דגש על בריאות וטריות: ישנן חברות קייטרינג, במיוחד כאלה מגדירות עצמן בתור קייטרינג למפעלים שלא טורחות לשים לב לבריאות המנות שהן מספקות אלא עובדות ממש כמו בפס ייצור בצורה אוטומטית, כשלא מושם דגש כלל על איכות חומרי הגלם ובריאות הארוחה. היום כבר ידוע עד כמה תזונה נכונה חשובה לבריאות הכללית וזו משפיעה על יכולותיהם של העובדים ועל כך שיעדרו מן העבודה פחות. לכן, בחרו קייטרינג למפעלים שישים דגש על בריאות, שיבחר בקפידה את חומרי הגלם מהם הוא מכין את הארוחות, שהארוחות יהיו מבוססות על שפע של ירקות, דגים ובשר רזה ופחות פחמימות או בשר מלא שומן. גם טכניקות הבישול משמעותיות: האם האוכל מטוגן בשמן עמוק או דווקא ברובו מבושל, מאודה או מוקפץ במעט שמן. בקייטרינג של שף אלעד לוי ישנה מודעות והקפדה רבה על נושא הבריאות וטריות חומרי הגלם.
  • יכולת לשתף פעולה לאורך זמן ולכל מטרה: מעבר לאיכות המנות, ישנן חברות קייטרינג שמיד נוצרת עימן כימיה, הבנה ויכולת לשתף פעולה לאורך זמן וישנן כאלה שלא מגלות הבנה מספיקה לצרכי הלקוח ולא באות מספיק לקראת. חשוב לבחור חברת קייטרינג שיהיה לכם קודם כל נוח לעבוד איתה, שהתקשורת ביניכם תהיה נוחה ונעימה, שהחברה תהיה גמישה, עם ראש פתוח ויצירתי כך שתוכלו להיעזר בה לא רק בארוחות המוגשות לעובדים ביומיום אלא גם באירועים מיוחדים כמו כנס שאתם מארגנים או אירוע חברה שללא ספק דורשים מנות מעודנות, יצירתיות ושונות לחלוטין מהמנות שישנן בעבודה השוטפת. הקייטרינג של שף אלעד לוי יכין ארוחות ומנות בהתאם לצורך, החל ממנות יומיומיות (אך טעימות וטובות) ועד מנות גורמה יצירתיות ומלאות אסתטיקה.
  • קייטרינג כשר להנאת כולם: במפעלים ישנה לרוב כמות גדולה של עובדים, חלק לא קטן מהם שומר על כשרות במידה כזאת או אחרת. לכן, לכו עם כל העובדים שלכם ובחרו קייטרינג למפעלים שהוא גם קייטרינג כשר. אם בקייטרינג אומרים לכם שמקפידים על הכללים אך אין תעודה רשמית אל תסתפקו בכך. כשמקום מקבל תעודה רשמית אתם יכולים להיות בטוחים שישנה הקפדה על כל חוקי הכשרות ושישנו פיקוח על הנושא. אם אתם חוששים שבקייטרינג כשר האוכל יהיה טעים פחות, טעמו מן הקייטרינג של שף אלעד לוי, כנראה שהדעה שלכם על מנות כשרות ישתנה מקצה לקצה.
  • קייטרינג שאפשר לסמוך עליו בעיניים עצומות: ארגון ארוחה מדי יום למאות ואפילו אלפי סועדים היא אחריות עצומה. קייטרינג מומלץ למפעלים צריך להיות מאורגן היטב, להיות עם כמות מספקת של כוח אדם, עובדי מטבח או עובדים האחראים להגשה. לא רק הכמות חשובה אלא גם האיכות. בחרו חברת קייטרינג שעובדיה הם בעלי ניסיון, מכירים היטב את המנות ויוכלו לענות לכל שאלה, במיוחד כשמדובר על שכירת שירותי הקייטרינג לאירוע ייחודי בו חשוב לכם מאוד הרושם שיווצר ושרמת השירות תהיה גבוהה. באירועים מסוג זה, וגם ביום עבודה רגיל במפעל, אתם עסוקים עד מעל לראש וכמובן שאתם לא רוצים למצוא את עצמכם פותרים בעיות הקשורות בלוגיסטיקה של הארוחה.
  • קייטרינג שיתאים לתקציב שלכם: כאשר מדובר על שכירת שירותי קייטרינג לאירוע ייחודי וחד פעמי אפשר לחרוג ולהוציא הוצאה שאינכם מוציאים בד"כ אם הדבר נראה לכם משתלם. עם זאת, כשמדובר על קייטרינג למפעלים לעבודה שוטפת, חשוב גם למצוא את הקייטרינג שיתאים לתקציב שלכם ולא יגרום לכם להפסיד כספים מיותרים. אם נראה לכם שקייטרינג במחיר שפוי משמעו להתפשר על איכות האוכל הדבר לא חייב להיות כך. ישנן חברות קייטרינג  אשר עבורן הכנת מנות איכותיות ומושקעות היא דבר מובן מאליו והן עושות זאת במחיר סביר. גם אם תצטרכו לחפש קצת יותר דעו שניתן למצוא חברה מקצועית, אחראית ומנוסה שאינה גובה מחירים מופקעים. בעצם כבר מצאתם- הקייטרינג של שף אלעד לוי…
  • למצוא קייטרינג הקרוב אליכם: קייטרינג צריך, כאמור, להיות מאורגן היטב ולהגיע אליכם עם כל הציוד הנדרש ועם כמות מספיקה של כוח אדם. למרות זאת, יכולות לקרות תקלות ויכולים להיות מצבים בלתי צפויים. במקרים אלה טוב יהיה אם הקייטרינג יהיה ממוקם קרוב למפעל כך שיוכל לפתור בעיה שנוצרה במהירות האפשרית. זהו, כמובן, לא שיקול  מרכזי בבחירת קייטרינג למפעלים אך יש לקרבה פיזית יתרון.
  • מנות מתאימות לכולם: קייטרינג במפעלים הוא ברוב רובם של המקרים יהיה קייטרינג בשרי שיתן מענה לארוחת צהריים לעובדים. עם זאת, ישנם היום לא מעט עובדים שהם צמחונים או טבעונים. בחרו קייטרינג שיספק מנות גם לאותם עובדים, .מנות צמחוניות וטבעוניות. מנות אלה אינן רק תוספות או סלטים אלא מנות עיקריות מזינות ומשביעות המהוות תחליף למנות הבשריות. שף אלעד לוי מומחה אמנם במנות בשריות אך בהחלט מציע מגוון מנות צמחוניות או טבעוניות טעימות ומושקעות.

לסיכום, בחירת קייטרינג מומלץ למפעלים אינה בחירה קלה. הקייטרינג איתו תעבדו צריך לתת מענה לכם ולעובדים, לספק ארוחות עשירות, משביעות, בריאות וטעימות ולהיות מסוגל גם לבצע שינויים בהתאם לצורך, כמו הגדלת כמות המנות עם צמיחת המפעל או גדילתו. קייטרינג בו תבחרו צריך לתת לכם מענה לא רק ליומיום אלא גם באירועים ייחודיים כמו כנס בינלאומי, ערב השקה או ערב גיבוש עובדים. קייטרינג של שף אלעד לוי הוא קייטרינג מקצועי הנותן מענה למפעלים ועסקים רבים. המנות מגוונות, עשירות ובריאות, מבוססות על חומרי גלם איכותיים וטריים אשר יתנו לעובדים את התחושה שלא רק הם משקיעים בעבודתם במפעל, אלא גם המפעל משקיע בהם לא פחות.