fbpx

Catering

קייטרינג לימי כיף וגיבוש

כל הדרוש עבור קייטרינג לימי כיף וגיבוש

מתכננים יום כיף וגיבוש לעובדי חברתכם? אל תשכחו לשים דגש מיוחד על האוכל שיוגש ועל איכותו והתאמתו לעובדים ולאופי האירוע. המזון יוגש ויוכן על ידי קייטרינג מומלץ ליום גיבוש שיספק מענה שלם וכמובן טעים לצרכי העובדים. יחד עם זאת, במיוחד אם מדובר בארוחה בשטח, התארגנות לאירוע שכזה יכולה להיות מורכבת ולכן חשוב להגדיר מראש את אופי יום הכיף וצרכיו.

קצת על החשיבות של ימי כיף וגיבוש

בסוף העשור השני של שנות האלפיים, שוק העבודה כבר הבין מזמן את חשיבות ההשקעה בהון האנושי והשפעתו הישירה על תפוקת החברה. השקעה זו ניכרת גם בארגון ימי כיף וגיבוש לעובדי הארגון, המספקים סביבה רעננה, לא פורמאלית ומשחררת להכרות בין חברי הצוות ולשיפור יחסי עבודה ויחסים בינאישיים. יחד עם זאת, הפקת ימי כיף וגיבוש אינה עניין של מה בכך ויש לחשוב על קשת רחבה של היבטים וצרכים המשלבים הנאה ונוחות עם ערך מוסף,  החל בהסעות ועד לפעילויות, אטרקציות ותכנים מתאימים. אחד ההיבטים היותר חשובים להצלחת יום כיף וגיבוש, הינו ללא ספק האוכל שיוגש בו, בהיותו מקור של הנאה וסיפוק שגם תורם לגיבוש הצוות וליחסו כלפי מקום עבודתו.

חשיבות האוכל בימי כיף וגיבוש

כל ארגון רוצה שעובדיו ישמחו לצאת לימי כיף וגיבוש ויראו בהם זכות ולא חובה. לשם כך ימים אלו מתוכננים בקפידה באופן שיתאים להעדפות עובדי החברה ויעניק להם שילוב מוצלח של הנאה וערך מוסף. אחד האמצעים המרכזיים להבטחת הנאת העובדים הינו האוכל שיוגש ביום הכיף ויכולתו לגרות, לרגש ולספק את העובדים. אכן, גם ביום גיבוש וכיף מושקע מאוד, אך שיוגש בו אוכל סתמי ולא מגרה, המשתתפים הרעבים רק יחכו שהיום ייגמר כדי לחזור הביתה ולאוכל כמו שצריך.

מאידך, אם הצורך הבסיסי בתזונה יסופק במלואו ויעניק גם ערך מוסף של מזון משובח וייחודי, אף אחד לא ימהר ללכת והיום יסתיים עם טעם של עוד ועם הערכה למעסיק שארגן אותו. כפועל יוצא מכך חשוב להשקיע בבחירת קייטרינג לימי כיף וגיבוש שהינו איכותי ומומלץ, ושיכול לתת מענה שלם לצרכי היום ולהעדפות הקולינאריות של העובדים.

שילוב נכון של קייטרינג ביום הגיבוש

לא אחת, ימי כיף וגיבוש הינם ימים ממושכים שמתקיימים בשטח, כאשר לאורכם יש לדאוג לתזונה נאותה ומתאימה לעובדים. זו תזונה שמשתלבת בלוחות זמנים ונותנת נקודות שיא לאורכו של היום. לכן, בהתקשרות עם קייטרינג מומלץ ליום כיף יש לתאם באופן מלא את צרכי התזונה של העובדים ולקחת בחשבון את הפרמטרים הבאים:

 • לוחות זמנים- מועדי אוכל נדרשים להשתלב באופן מלא ונכון בלוחות זמנים של היום, כך שהעובדים לא יגיעו מורעבים מידי לארוחה, וגם יהיה להם מספיק זמן לאכול בנחת.
 • בהתאם לעונת השנה, שעות פעילות, משך ואופי הפעילות, יש לתכנן את הארוחות והמנות שיוגשו לאורך היום. כך למשל, על פי נתונים אלו יש להחליט מתי יוגשו מנות קלות ומתי תוגש ארוחה עיקרית, בין אם בצהריים או בסוף היום. יש גם הבדל באוכל שיוגש בימים קרים או חמים ובין מנות מתאימות ליום מרווח במזגנים או ארוחה בשטח לאחר פעילות מאומצת.
 • גורם נוסף שיש לקחת בחשבון הינו המקום בו תתקיים הארוחה, בין אם במקום מסודר או בשטח תחת כיפת השמים. בחירה זו תכתיב את הצרכים הלוגיסטיים החיוניים לארוחות. יש גם להפגין התחשבות במאפייני העובדים, בין אם מדובר בקהל צעיר או מבוגר, פעיל או רגוע, עכשווי או שמרני וכדומה. מאפיינים אלו יקבעו את מידת ההתארגנות הלוגיסטית, למשל אם יספיקו רשת צל, מחצלות ופופים או שיש צורך גם בארגון פינות ישיבה, כסאות שולחנות וכדומה.
 • קונספט מבוקש- סוג המנות שיוגשו על ידי קייטרינג לימי כיף וגיבוש יוכתב בהתאם לקונספט מבוקש, בין אם מדובר ביום כיף וגיבוש מפנק, מאתגר, בסגנון אתני, בדגש על בריאות, קונספט ייחודי וכיוצא בזאת.

כל רמת אירוח שתבקשו

למעשה, לרמת האירוח של קייטרינג מומלץ ליום כיף כמעט אין גבולות. היא יכולה להתחיל בארוחה על האש – פשוטה, טעימה ועממית, ולהסתיים במנות גורמה עם אירוח יוקרתי הכולל הגשה אישית לשולחנות. את רמת האירוח קובעים בהתאם לאופי יום הכיף, מיקום הארוחה, מאפייני צוות העובדים ומסגרת התקציב למטרה זו. יש לזכור שככול שרמת האירוח עולה, כך גם ההכנות הלוגיסטיות הנדרשות עבורה נעשות מורכבות.

ארוחה מותאמת לתנאי השטח

אמנם קייטרינג מומלץ ליום כיף יכול להגיש מנות בכל רמת אירוח, אולם סוג המנות הנבחרות ומאפייני הגשתן נדרשים להתחשב בתנאי השטח. לכן חשוב לתכנן מראש ובקפידה את התפריט ליום הכיף, עם מנות מתאימות להכנה בשטח שיעמדו בתנאי ההכנה וההגשה המבוקשות, באופן שישמור על טעמן ותוך הקפדה על רמה גבוהה של ניקיון והיגיינה. חברה מקצועית ומנוסה בתחום יכולה בהחלט לסייע לכם בבחירת מנות ליום כיף בשטח, המבוססות על חומרי גלם איכותיים מתאימים, שיעניקו ערך מוסף לארוחה ויהפכו אותה למרגשת וטעימה במיוחד. כמו כן, המיקום של הארוחה יכול בהחלט להשפיע על אופייה. כך למשל, ארוחה על הים יכולה להיות על בסיס דגים ובשר על האש, ארוחה על גדות נחל יכולה להתבסס על מגשי אירוח עם מנות קלילות ויין טוב, ואילו ארוחה במדבר יכולה להיות ים תיכונית עם מנות חומוס ובשר והרבה סלטים.

בחירת מנות העונות למכנה משותף רחב

מלבד התאמה לתנאי השטח, בעת בחירת מנות מתפריט של קייטרינג ליום גיבוש וכיף יש למצוא את המכנה המשותף הרחב ביותר, כך שהאוכל יספק מענה שלם לכל משתתפי האירוע. בדרך כלל עדיף לבחור באוכל כשר וכך לספק מענה לשומרי מסורת וכשרות בקרב העובדים. בנוסף, חשוב לבחור בתפריט כמה שיותר מגוון כך שכל משתתף ימצא מנות העונות לטעמו והעדפותיו הקולינאריות, למשל מענה למי שנמצא בדיאטה, לצמחונים, לאוהבי בשר וכדומה. מעבר לכך חשוב שיהיה שפע של אוכל וכדי שאף אחד לא ירגיש בחוסר ושכולם יצאו שבעים מהארוחה.

פריסה לארוחה בשטח

במידה ומדובר בארוחות המתקיימות בשטח, חברת הקייטרינג תגיע מוקדם יותר ותדאג להתמקם כראוי בעזרתו של צוות ההפקה. הפריסה בשטח משתנה בהתאם לתנאיו ולרמת ההשקעה המבוקשת באירוע. היא כוללת בין היתר :

 • הצללה- במידה ואין צל במקום יש לדאוג לפתרונות הצללה נאותים כמו פריסת רשתות צל או מאהל בדואי.
 • תכנון פריסה- כדאי לתכנן מראש את אופן הפריסה בשטח ולהחליט על המיקום הטוב ביותר לכל מרכיב נדרש. בתור התחלה יש לבחור במיקום הנוח ביותר להסבה, אחר כך יש לבחור במיקום מתאים למטבח ועבור גנראטור ומוצרי חשמל שונים.
 • גנראטורים- הצבת גנראטור במיקום כמה שיותר מרוחק, שיספק מענה למוצרי חשמל שונים הנדרשים לאירוע מבלי שהרעש שלו יפריע.
 • מטבח- המטבח ימוקם לא רחוק מאזור ההסבה באזור מוצל שאינו מפריע להתנהלות השוטפת של האירוע. כמו כן יש לתכנן מיקום של פריטים שונים לרבות תנור, גז מקרר, כלי אוכל וכדומה.
 • אזור הסבה- משתנה בהתאם לאופי האירוע ויכול להיות על בסיס מחצלות, פופים ושולחנות נמוכים, או עם שולחנות וכיסאות, פינות הסבה ועוד.
 • מוצרים נוספים-  מלבד מה שכבר הוזכר, לכל יום כיף וגיבוש יש צרכים נוספים משלו שיש לארגן כדוגמת מאווררים, פטריות חימום, מערכת סאונד, מקרן ועוד. 

אופן הגשת האוכל

גורם חשוב וסף שיש לתת עליו את הדעת הוא אופן הגשת האוכל, אשר יוכתב מאופי יום הכיף, מיקום הארוחה וסוג המנות הנבחרות. למעשה יש שורה ארוכה של אפשרויות הגשה של אוכל בימי כיף וגיבוש. העיקריות שבהן הינן:

 • בופה- הדרך הפשוטה והנפוצה ביותר להגשת אוכל בימי כיף וגיבוש הינה באמצעות שולחן בופה, עליו מונחות כל המנות ומהן כל עובד יכול לבחור במנות המועדפות עליו.
 • דוכני אוכל- כל דוכן מתמחה בסוג מסוים של מנות, אותן מכינים בדרך כלל במקום לעיני האורחים. בחירה זו תעניק ליום כיף וגיבוש נופך ייחודי.
 • על האש- אין ספק שפריסת מנגל גדולה והכנת מנות בשריות צלויות על האש, המוגשות חמות ועסיסיות לאורחים, הייתה ועודנה גישת ההגשה המועדפת על ישראלים.
 • ארוחת אסאדו- אם אתם רוצים להפתיע את עובדי החברה בארוחה על האש משובחת, תוכלו להתמקד בארוחת אסאדו עם נתחי בשר גדולים ועסיסיים הנצלים לאט על גחלים לעיני המשתתפים. הבשר המוכן נחתך מהנתח הגדול שעל הגחלים ישירות לצלחת של העובדים.
 • מגשי אירוח- אם תרצו תוכלו לפנק את העובדים במנות קלילות, מעוצבות וטעימות בעזרת מגשי אירוח עם שפע של מנות מסוגים שונים. המנות יונחו על שולחן בופה או יוגשו על ידי צוות הקייטרינג שיעבור בין המשתתפים, אשר יכולים לאכול אותן בישיבה או בעמידה, ללא צורך בצלחת או סכום.
 • הגשה לשולחנות- ניתן גם לבחור בהגשת אוכל לשולחנות, ממש כמו באירוע מסודר, עם תפריט לבחירה ומנות שיוגשו על ידי מלצרים לשולחנות האורחים.