fbpx

Catering

קייטרינג לחתונה בטבע

 

כל מה שחשוב לדעת על קייטרינג לחתונה בטבע

אין ספק שחתונה בטבע תחת כיפת השמיים מעניקה לאירוע את התפאורה הכי אותנטית, יפה ומרשימה שאפשר לבקש. חתונות אלו ניתן להפיק במקומות רבים, בין אם על חוף ים, בחורשה או ביער, בשדות או בפרדסים, בלב המדבר וכדומה. יחד עם זאת, בהיותה הפקה לא סטנדרטית היא גם לא פשוטה לביצוע ודורשת בחירה נכונה של ספקים, בדגש כמובן על בחירת קייטרינג מומלץ לחתונה בטבע.

אז למה בכלל להתחתן בטבע?

למרות היותה הפקה מורכבת, בשנים האחרונות יותר ויותר זוגות מבקשים להתחתן בטבע עקב היתרונות המהותיים של אירוע כזה. בראש ובראשונה, אירוע בטבע מתאים לזוגות שאוהבים לצאת מהשבלונה הידועה והמוכרת ולהפיק חתונה אחרת, אותנטית ומקורית, עם אווירה פסטורלית ורומנטית במיוחד. כמו כן חתונות אלו מתאימות במיוחד לבני זוג המחוברים לטבע ולאורח חיים יותר בריא ופחות מתועש ומסחרי, ושאינם מתחברים לאווירה המוגזמת של אולמות אירועים מלאים במניירות ופאר גרוטסקי. החתונה בטבע גם לא מוגבלת במרחב שלה ועם מעט יצירתיות ניתן להפוך את מתחם האירוע לגן עדן מרהיב, מפנק ונעים. יש לציין כי חתונות בטבע מעולות בעיקר עבור אירועים קטנים ואינטימיים, אם כי בתקציב נאות ניתן להפיק תחת כיפת השמיים גם אירוע גדול ואף המוני.

בחירת חברת קייטרינג מתאימה

חשוב להבין כי היכולת להפיק ארוחה טעימה ומוצלחת בטבע דורשת הכרות מעמיקה עם סוג זה של מטבח וניסיון רב בתחום. לכן, בתור התחלה חשוב לדקדק בבחירת חברת קייטרינג לחתונה בטבע בהסתמך על מספר קריטריונים בסיסיים:

  • ניסיון- בחרו רק בחברת קייטרינג המציגה ניסיון רב בתחום, שיכולה להתמודד ללא קושי עם האתגרים שהפקה מסוג זה מציבה.
  • המלצות- מתוך החברות בעלות הניסיון בתחום דאגו לאתר קייטרינג מומלץ לחתונה בטבע שיש מאחוריו שורה ארוכה של לקוחות ממליצים שיכולים לספר לכם על האיכויות והיתרונות של החברה. בייחוד שימו לב שמדובר בחברה אחראית, העומדת בלוחות הזמנים להם התחייבה מראש ומספקת מענה מדויק לסוג המנות והכמויות שנבחרו. וכמובן אל תשכחו לבדוק אם האוכל יוצא בזמן בשפע כשהוא טרי, חם וטעים.
  • כל הציוד הנדרש- העדיפו חברה המחזיקה בכל הציוד הנדרש עבור בישול, חימום, קירור, אחסנה והגשת מנות בטבע. כך תחסכו טרחה ועלויות בהשכרה נפרדת של ציוד לאוכל באירוע.
  • התאמה מלאה- מתוך מספר חברות מומלצות בחרו בקייטרינג המתאים לכם, שיש לכם עימו תקשורת טובה ומגיש מזונות העונים לטעמכם והעדפותיכם האישיות. קייטרינג שיש לכם עימו תקשורת טובה יכול גם לסייע בבניית תפריט ותכנון צורת הגשה באופן המתאים לקונספט האירוע ולהגדרות התקציב שלו.

תפריט מושלם לחתונה בטבע

אחת ההחלטות המרכזיות שישפיעו על בחירת קייטרינג לאירוע בטבע ועל אופי אירוע, הינו סוג התפריט והמנות שיהיו בו. חשוב להבין שיש מנות שיותר מורכב להכינן ולהגישן בטבע ולא אחת עדיף לוותר עליהן. מנגד, יש מספיק מנות שבהחלט יתאימו לחתונה מסוג זה. כך למשל, תוכלו לבחור בתפריט שבמרכזו נתחי אסאדו הנצלים לאיטם לעיני האורחים על גחלי מדורה. כמו כן, אירוע בטבע בשעות לא חמות יכול להתבסס על תפריט צמחוני קליל שאינו מכביד, עם הרבה מנות קרות, סלטים טריים, לחמים, מאפים פשטידות וכדומה. בייחוד אם מדובר באירוע על החוף, תפריט על בסיס דגים יכול להשתלב נפלא. את המנות העיקריות באירוע עדיף להגיש בבופה שופע וזמין לכולם, ופחות להסתמך על הגשה אישית הדורשת הערכות לוגיסטית יותר מורכבת.

להפחית בעלויות הקייטרינג

מצד אחד חתונה בטבע חוסכת עלויות של אולם או גן אירועים, אך מנגד מתווספים להפקה עוד הרבה אלמנטים אחרים, החל מהשכרת שולחנות וכסאות ועד השכרת שירותים ניידים. לכן, לא אחת עלויות של חתונה בטבע גבוהות יותר מעלויות אירוע סטנדרטי. יחד עם זאת, ניתן בהחלט לחסוך בעלויות האירוע לרבות הוזלת מחיר שירותי הקייטרינג מבלי לפגוע באיכות. בין היתר ניתן לחסוך בהוצאות קייטרינג לחתונה בטבע באמצעים הבאים:

  • הגשה- נמצא כי כמות המזון הנצרכת על ידי האורחים בקבלת פנים המוגשת על ידי מספר מלצרים, פחותה באופן משמעותי מאוכל המוגש כבופה. מנגד, מנות עיקריות יותר חסכוני, מהיר ויעיל להגיש כבופה מאשר בהגשה אישית לשולחנות.
  • תפריט קבלת פנים- תפריט קבלת פנים בטבע אינו נדרש להכיל יותר מחמש סוגי מנות. כמו כן, בחירה בתפריט שמבוסס ברובו על מנות צמחוניות זול יותר ממנות המבוססות בעיקר על בשר.
  • משקאות אלכוהול- עלות בר אלכוהול תפחת אם תוותרו על קוקטיילים מתוחכמים ותתמקדו יותר במשקאות נקיים כמו ויסקי, טקילה וודקה.
  • על האש- הפקה בטבע מושלמת עבור הגשת מנות עיקריות על האש עם בשר איכותי ובכמות נדיבה, שהן גם יותר פשוטות להכנה, תמיד יוצאות טעימות וגם יותר זולות.
  • ילדים- אם מדובר בחתונה מרובת ילדים הכינו עבורם מנות מתאימות כמו המבורגר וצ'יפס שהן גם יותר זולות וישמחו את הקטנים.