Catering

קייטרינג לחברות

קייטרינג לחברות

אם בעבר ארוחות הצהריים בחדרי האוכל בחברות היו ארוחות צהריים בסיסיות שנועדו בעיקר להשביע את העובדים, היום הדברים כבר נראים אחרת. התחרות הרבה בין החברות, העובדה שהיום עובדים מחליפים מקומות עבודה כל מספר שנים, לא מתפשרים ולא נשארים במקום אחד עד הפנסיה יוצרת תחרות בין חברות שמטרתה למשוך את העובדים או כפי שהם נקראים היום: ההון האנושי.

האוכל כדרך ליצור אווירה חיובית בחברה

אחת הדרכים ליצור רושם חיובי של חברה המשקיעה בעובדיה היא דרך הקיבה, הארוחות המוגשות בחדר האוכל. לכן, בחירת קייטרינג לחברות היא בחירה חשובה. הקייטרינג אותו יבחר מנהל החברה או האחראי על התחום ישפיע על תחושת העובדים בחברה, על נאמנותם, המוטיבציה שלהם ואפילו כוחם ובריאותם. הקייטרינג של שף אלעד לוי הוא קייטרינג העובד מול חברות רבות, כולל חברות מובילות במשק, ומספק לעובדיהן מדי יום ארוחה מזינה, משביעה ומגוונת.

ארוחות מגוונות וטעימות ללא פשרות

בבחירת קייטרינג לחברות חשוב להקדיש תשומת לב לתפריט שמציע הקייטרינג. ישנן חברות קייטרינג שיציעו מנות בסיסיות ופשוטות. ישנן חברות קייטרינג שבראשן עומד שף בעל ניסיון, שעבד במסעדות שונות בארץ וראה עולם. את הניסיון וההיחשפות לשלל מטבחים וסגנונות בישול הוא מיישם בקייטרינג שלו. כך בדיוק עושה שף אלעד לוי אשר מביא לקייטרינג את כל הניסיון והיצירתיות שלו. גם כשהוא ספק מנות לחברות על בסיס יומיומי, ישנו תמיד ניסיון לגוון, לחשוב מחוץ לקופסה, להוסיף עוד יצירתיות וחדשנות. אין ספק שארוחה שהופכת להיות שיחת היום בין עובדים היא ההוכחה שבחירת הקייטרינג היא בחירה מוצלחת.

חברת קייטרינג שתעמוד לצידכם ביומיום וברגעים מיוחדים

בכל חברה ישנה העבודה השוטפת והיומיומית וישנם רגעים או אירועים מיוחדים המשמשים מנוף להתקדמות ולצמיחה. קייטרינג לחברות צריך לעמוד לצד לקוחותיו גם ביומיום וגם באותם רגעים מיוחדים ולספק מנות בסגנון ובכמות המתאימה לכל סיטואציה. אין ספק כי בכנס בינלאומי אליו תזמינו שותפים פוטנציאליים תרצו שהאורחים יהנו ממנות מיוחדות, מנות עם טעמים מעודנים ומיוחדים, מנות חדשניות ומלאות אסתטיקה ויצירתיות. ביומיום לעומת זאת תצפו למנות איכותיות העשויות חומרי גלם טובים וטריים. כדאי לבחור חברת קייטרינג שיש בה גמישות, שתתאים את המנות לאירוע ותענה על כל הציפיות שלכם ושל האורחים המוזמנים לאירועים או של העובדים.

עובדים מקצועיים ומנוסים בכל הדרגים

קייטרינג מומלץ לחברות הוא קייטרינג הבוחר עובדים בעלי זיקה לתחום, הבנה, עניין וגם ניסיון ומקצועיות. אמנם על תכנון המנות אחראי השף העומד בראש חברת הקייטרינג, אך תפקוד החברה לחלוטין אינו תלוי רק בו, זאת ממש כפי שאתם אינכם רואים את עצמכם בתור מנהלי החברה כאחראים הבלעדיים לתפקודה אלא דואגים לבחור עובדים שאתם נותנים בהם אמון. לכן, חשוב להתרשם גם מן העובדים הזוטרים ולא רק מן השף הראשי הבונה את התפריט ומתכנן את המנות. כדאי לפגוש גם את עובדי המטבח וגם את המלצרים או המגישים שיהיו אחראים על הגשת הארוחה גם בחדר האוכל מדי יום וגם בבופה שבאירועים מיוחדים. ודאו שאלה עובדים המכירים את המנות, יוכלו לענות על שאלות ולתת שירות אדיב.

קייטרינג בשרי עם מנות צמחוניות וטבעוניות

קייטרינג לחברות המספק את ארוחות הצהריים הוא לרוב קייטרינג בשרי, אך עם זאת תמיד יהיו עובדים צמחונים או טבעונים וחשוב לספק גם להם ארוחה טובה ומשביעה. בחרו קייטרינג לחברות שיציע גם מנות טבעוניות וצמחוניות. אלה צריכות להיות מנות עשירות, משביעות ומזינות לא פחות מן הבשריות. עובדים אלה רגילים להסתפק פעמים רבות בסלטים ותוספות. הדבר לא צריך להיות כך. גם להם מגיעה מנה עיקרית שתתאים להם. בנוסף, חשוב לתת מענה גם לאנשים הרגישים למוצרי מזון שונים כמו בוטנים, ביצים או גלוטן. זהו המקום של עובדי הקייטרינג להכיר את המנות ולדעת האם הן מכילות אלרגנים כאלה ואחרים.

מנות בריאות וטריות- עובדים נמרצים ובריאים יותר

נשמע לכם פשטני הקשר בין ארוחת הצהריים בחברה לבין בריאות העובדים ומספר ימי המחלה שיקחו? חשבו שוב. היום כבר ידוע עד כמה תזונה נכונה חשובה לבריאות הפיזית וגם הנפשית של כולם. עובדי החברה מבלים את רוב שעות היום בעבודה. לכן, לאוכל שיאכלו בעבודה יש השפעה על בריאותם. בחרו קייטרינג ששם דגש על מנות בריאות ויש לו מודעות לכך. שימוש בחומרי גלם איכותיים וטריים, שימת דגש על ירקות רבים, דגים, פטריות ובשר רזה ופחות פחמימות, טכניקות בישול בריאות כמו אידוי ופחות טיגון בשמן עמוק- כל אלה יביאו לכך שהמנות שיעמדו לרשות עובדי החברה יהיו בריאות, קלילות ומרעננות יותר. התחושה שלכם בטעימות היא שהעוף או תפוחי האדמה שוחים בשמן? אל תתפשרו על כך. היום עובדים מודעים לתזונה ולבריאות ומצפים ליותר.

מנות כשרות לשביעות רצון כולם

חברה היא מקום הטרוגני והעובדים יכולים להיות מכל קשת הגילאים, מישובים שונים וגם בעלי זיקה לדת במידה כזאת או אחרת. על מנת להסיר ספק ולא לגרום לכך שעובדים מסוימים מהססים  לאכול בחדר האוכל של החברה, חשוב לבחור בקייטרינג כשר. קייטרינג לחברות שהוא גם קייטרינג כשר הוא בעל יתרון משמעותי. קייטרינג כשר הוא קייטרינג שקיבל תעודת כשרות רשמית וחתומה על ידי הגורם האחראי לכך. אל תאמינו לסיפורים של: "יש לי כשרות אבל בדיוק הסתיים התוקף של התעודה" או "אנחנו כשרים לגמרי רק לא הגיע אלינו עדיין משגיח כשרות". כאשר ישנה כשרות כפי שצריך בעל הקייטרינג יתגאה להראות את התעודה המוכיחה זאת, כי כשרות לא ניתנת בקלות אלא צריך להוכיח כי הרגלי העבודה של המקום אכן תואמים את דיני הכשרות. הקייטרינג של שף אלעד לוי הוא קייטרינג כשר לחלוטין בעל תעודה רשמית ובו לא תשמעו לעולם תירוץ על כך שהתעודה בדיוק נעלמה..

חברת קייטרינג עם תודעת שירות גבוהה

קייטרינג מומלץ לחברות הוא קודם כל קייטרינג שקיימת בו תודעת שירות גבוהה. תודעת השירות צריכה להיות גם כלפיכם וגם כלפי האנשים להם מספקת חברת הקייטרינג שירות כמו העובדים הבאים לאכול בחדר האוכל או האורחים המוזמנים לאירוע שיזמתם וטועמים מן המנות. איש הקשר שעובד מולכם צריך להיות מוכן לבקשות שונות, בין אם אלה שינויים במספר המנות במקרה שישנה צמיחה וגדילה בחברה, שינויים בתפריט ובקשות אחרות. בחרו קייטרינג לחברות שתרגישו שיש הבנה ביניכם לבין איש הקשר, שישנו רצון מצידו ללכת איתכם כך שתצאו מרוצים. חשוב לוודא שהעובדים מרוצים מן השירות. ניתן לוודא ולבדוק את שביעות הרצון בשאלון או סקר תקופתי שתערכו מדי פעם. כך תדעו שבחרתם בקייטרינג הנכון.

בחירת קייטרינג שיספק את המנות לארוחות על בסיס יומיומי או ייצג אתכם מבחינה קולינרית באירוע ייחודי היא בחירה משמעותית לכל חברה. האוכל הוא מרכיב חשוב בשגרת היומיום של החברה וחדר האוכל הוא מקום בו נוצרים קשרים קרובים יותר בין עובדים ונסגרות גם החלטות מקצועיות. בחירת הקייטרינג המתאים ישפיע על תחושת העובדים ועל האווירה הכללית בחברה. קייטרינג של שף אלעד לוי הוא בעל ניסיון רב בעבודה מול חברות. המנות הן עשירות, משביעות, מבוססות על חומרי גלם איכותיים ובעלות מראה אסתטי כך שהוא נחשב קייטרינג מומלץ לחברות.