fbpx

Catering

קייטרינג - כיבוד להרמת כוסית​

לארגן כיבוד להרמת כוסית

הרמת כוסית הפכה למנהג מקובל במקומות עבודה רבים. לרוב מדובר באירוע קטן שנועד לציין חג או מאורע מיוחד על ידי הרמת כוסית יין, ברכות וכיבוד קל, כשלא אחת לאירוע מצורף שיש קטן לעובדים. הרמת הכוסית מיועדת לעצור לרגע את שגרת העבודה, להתכנס יחד עובדי החברה ומנהליה, לברך ולהודות על כמה מה שיש ושהושג. בכדי להפוך את הרמת הכוסית לחגיגית כדאי להשקיע בכיבוד קל, איכותי וטעים של חברת קייטרינג מומלצת, אשר יכולה לסייע ולייעץ בבחירת מנות מתאימות.

מדוע כל כך חשוב לבחור קייטרינג מומלץ ואיכותי?

צריך להבין שתחום הקייטרינג בישראל הוא עולם בפני עצמו המורכב מקשת רחבה של בעלי מקצוע, עסקים וחברות. כל אחד מהם מציע שירותים דומים אבל בעצם גם שונים, כפי שנראה בהמשך. אחד הקריטריונים המשתנים בין חברה לאחרת הוא איכות השירות שניכרת בין היתר בחומרי הגלם שמהם מכינים את המנות, עושר התפריט, הטעמים, היכולת לענות על העדפות שונות, עמידה בלוחות הזמנים, תודעת השירות וכדומה. מה שחשוב להבין הוא שבאירוע שלכם לא תהיו פנויים ובוודאי לא תרצו להתעסק בזוטות. אתם תרצו שאנשי הקייטרינג ימלאו את תפקידם על הצד היעיל והמקצועי ביותר, בלי טרדות, הפתעות ותירוצים. בנוסף, תרצו שהאירוע לא רק יעבור חלק מבחינה קולינרית אלא גם יקצור מחמאות מבחינה זו, ולכן אתם רוצים לא רק שירות מקצועי אלא קייטרינג טעים.

אנו בטוחים שהמוזמנים לאירוע מגיעים אליו קודם כל בגלל הקרבה אליכם, קשרי המשפחה או קשרים עסקיים, ורגשות חיבה ואהבה. יחד עם זאת, מי שנוסע רחוק בשביל להשתתף באירוע מגיע גם עם ציפיות מסוימות רוצה ליהנות ולאכול טוב – במקרה הזה שירותי קייטרינג איכותיים הם מה שמבדיל בין אירוע "סביר" לבין אירוע מוצלח שנחרט בזיכרון וזוכה למחמאות עוד זמן רב.

מה הקשר בין קייטרינג איכותי ומומלץ?

כמו בתחומים רבים אחרים, אם יש לכם המלצות על חברת קייטרינג טובה אתם כבר בכיוון הנכון. יש קשר הדוק בדרך כלל בין קייטרינג מומלץ לאיכותי, פשוט כי ההמלצה מעידה שמי שקיבל את השירות יצא מרוצה. יחד עם זאת, לא מדובר בנוסחא אחידה מפני שמה שטוב לאחד לא בהכרח טוב לאחר. אז בואו נראה מהם המקורות האפשריים לקבלת המלצות על חברות קייטרינג ואילו מסקנות ניתן להסיק מההמלצות האלו:

  • משפחה ומכרים – בוודאי לא תתקשו למצוא חברים, מכרים ובני משפחה שקיימו אירועים לאחרונה עם שירותי קייטרינג ויוכלו להמליץ או לפחות לספר עליהם. ואולם, חשוב להבין מדוע ההמלצה מגיעה: האם זה בגלל שהעלויות היו אטרקטיביות יחסית ומתאימות לכיס (ואולי יש לכם תקציב יותר גדול או קטן)?, האם בגלל שהתפריט היה מגוון והמנות מעולות (האם הוא היה בשרי, חלבי, צמחוני, טבעוני, כשר – ומה אתם בכלל מתכננים)?, האם זה בגלל שהשירות היה מוקפד ומדוקדק מאלף ועד תו? בקיצור, עליכם לשאול את החברים שאלות שמבהירות מדוע הם ממליצים על החברה המסוימת הזאת, ולהבין האם ההמלצות מתאימות גם לצרכים שלכם.
  • אתרי חברות קייטרינג – כמעט לכל חברות הקייטרינג כיום יש אתר אינטרנט אשר בו מפורסמות גם המלצות על השירות. יחד עם זאת, קשה להאמין שחברה מסוימת תפרסם באתר שלה חוות דעת שלילית או אפילו נייטראלית – גם אתם לא הייתם עושים זאת במקומה. לכן לא מספיק לקרוא את ההמלצות שמופיעות באתרי החברות וכאשר יוצרים קשר עם החברה יש לבקש את מספרי הטלפון של לקוחות שיהיו מוכנים לספר על החוויה. חשוב לבקש מספרים של אנשים שערכו אירוע דומה לשלכם, בין אם מדובר בחתונה בטבע, בר מצווה באולם, יום הולדת רב משתתפים בבית וכיוצא בזאת.
  • מקורות נוספים ברשת – יש עוד הרבה מקורות באינטרנט שבהם ניתן לקבל המלצות של שירותי קייטרינג, למשל בפייסבוק, באתרים העוסקים בתחום ההסעדה, בבלוגים ופורומים ייעודיים לנושא זה, וכדומה. יחד עם זאת, אפילו במקומות האלו קיים החשש שהמלצה כזו או אחרת יכולה להיות קצת מפוברקת, בין אם היא לטובה או לרעה, ולכן לא כדאי להסתמך על המלצה אחת בלבד אלא לחפש עוד כמה חוות דעת על השירות.

 

אין טוב ממראה עיניים….

אחרי שדיברנו על המלצות שמקבלים מאחרים, הגיע הזמן לעבור אליכם. למעשה, כל הבדיקות המוקדמות האלו היו רק שלב ראשון בדרך לבדיקה האמיתית שאתם עושים בעצמכם, כי אין טוב ממראה עיניים ובעיקר מהטעמים בפה. יכול להיות שחברה סיפרה לכם כמה המנות בחתונה שלה היו נפלאות (מה היא תגיד – שהיה לא משהו?) אבל אם תשאלו את אחד האורחים בחתונה הוא יעקם את הפה. לכן, בשורה התחתונה אין מנוס מללכת ולטעום בעצמכם – וזה לא כל כך נורא כי זו חוויה נעימה וטעימה.

קודם כל, מה שחשוב לבדוק מראש ועוד לפני שמגיעים אל ערב הטעימות, הוא אם מבחינה קולינארית הקייטרינג יכול להתאים לכם. לדוגמא, ייתכן שאתם מתכננים חתונה בטבע ליד נחל או בתוך חורש טבעי, ורוצים לשלב את הקולינריה בטבע עם מנות צמחוניות ללא בשר. יש חברות שיכולות להציע פתרונות משובחים בתחום הזה ויש חברות שהתפריט שלהן מתמקד יותר בבשר. כמו כן, ייתכן שאתם עומדים להזמין לאירועי בני משפחה וחברים השומרים על דרגות שונות של כשרות: יש את הכשרות הרגילה שניתנת מטעם הרבנות הראשית, יש כשרות בד"ץ שמתאימה בעיקר למגזר החרדי, ויש גם חברות שאין להן תעודת כשרות. ראוי לציין כי הכשרות אינה צריכה להשפיע לטוב או לרע על איכות המנות (כמובן שהיא יכולה להשפיע לפעמים על הרכב התפריט ומרכיבי המנות), שכן מה שבאמת חשוב הוא האיכויות של חומרי הגלם והיכולות של השף. בכל מקרה, אם יש כמות של מוזמנים שומרי כשרות, ואתם רוצים שגם הם יוכלו ליהנות מהמאכלים באירוע, יש לבדוק שמדובר בתפריט כשר. מעבר לכך, כמובן שהתפריט צריך להתאים לסוג האירוע שאתם מתכננים, למשל ערב של ארוחות בשר בסגנון אסאדו, אירוע בצהריים שמבוסס על מאכלים קלילים יותר כמו סושי, אירוע לילדים שמצריך מנות ייעודיות לחיקם, וכן הלאה.

אחרי שבדקתם שהחברה יכולה לספק באופן כללי תפריט שמתאים לאופי האירוע ולמוזמנים שלכם, הגיע הזמן לבוא לערב טעימות. יש חברות שיזמינו אתכם לטעום באירוע שהן מקיימות ממילא, ובכך נעסוק בהמשך, ויש חברות שיזמינו אתכם לטעימות בזמן הפנוי של נציגיהן ושלכם. עוד לפני שמגיעים אל הטעימות עולה השאלה – מי יבוא אליו? האם החתן והכלה ביחד, האם ביתה של כלת יום הולדת 60, האם אביו או אמו של בן המצוות? התשובה היא, שיש לנהוג בטאקט. אם אתם סבורים שבחירת המנות עלולה ליצור חילוקי דעות ואף עוגמת נפש עקב אי התאמה לטעם של מוזמנים חשובים, היו דיפלומטים וחכמים. לדוגמא, אפשר להזמין את האימהות של החתן והכלה, אפשר להגיע כזוג ההורים של בן המצוות, ואפשר גם להזמין חבר  שבאמת מבין משהו בעולם הקולינרי. אם יש לכם חבר כזה שאתם סומכים על הטעם שלו, ושיכול להמליץ באופן אובייקטיבי בלי נטייה לצד זה או אחר של המשפחה, זו בהחלט יכולה להיות בחירה נכונה.

להגיע לאירוע של הקייטרינג

כפי שאמרנו, ייתכן שתוזמנו לערב טעימות באירוע שהחברה כבר מקיימת ללקוחות אחרים, וייתכן שלא. אם לא, מומלץ שלא להסתפק בערב הטעימות ולהגיע גם לאירוע של החברה שמתקיים במקום ובזמן שנוחים לכם. ממש לא כדאי להתעצל בעניין הזה כי כאמור אין טוב ממראה עיניים. האירוע עצמו יכול לשמש סוג של מבחן סופי שבו תוכלו להתרשם מהאופן שבו הכל זורם: כיצד לבושים המלצרים, עד כמה הם אדיבים ונעימים, איזו אווירה משרים אנשי החברה, עד כמה המנות נגישות וזמינות, האם אנשים מחכים בתור לאוכל וכמה זמן, האם נראה שאנשים שבעי רצון מהטעמים, מה קורה ליד בר המשקאות, וכיוצא בזאת.

עוד כמה נקודות למחשבה

לפניכם עוד מספר סוגיות שכדאי לתת עליהן את הדעת ולפני ובמהלך בחירה בשירותי קייטרינג לאירוע שלכם:

  • צמחוניים– בשנים האחרונות יותר ויותר אנשים בישראל בוחרים לעבור לאורח חיים צמחוני, בין אם מסיבות בריאותיות או אידיאולוגיות. תפריט חלבי ייתן להם מענה הולם ומספק. יחד עם זאת, אם אתם הולכים על תפריט בשרי קחו בחשבון שכנראה יהיה באירוע גם צמחוניים ולכן דאגו שיהיו גם מנות שיעזרו להם ליהנות, כגון סלטים מגוונים, מג'דרה, קינוחי פרווה וכדומה.
  • תפריט בשרי – מרבית הקהל הישראלי עדיין מעדיף מנות בשריות ומצפה שהן יהיו מרכיב מרכזי בסעודה באירוע ולכן חשוב לקחת חברה שמתמחה במטבח בשרי ועובדת עם חומרי גלם טריים ואיכותיים.
  • ילדים – כמעט לכל אירוע מוזמנים ילדים והדבר מחייב היערכות הולמת מבחינת התפריט שמציעה חברת הקייטרינג והמנות שתבחרו מתוכו. לילדים ובני נוער יש טעם יותר פשוט והם לרוב ישמחו על המנות הרגילות כמו שניצל, צ'יפס וכדומה. אז אם אתם לא רוצים לקבל מבטים מאשימים של אמהות שמתעסקות עם ילדים מתלוננים, דאגו שיהיו מנות המתאימות לחיקם של ילדים ונוער.
  • עלויות – אין ספק שזוהי סוגיה מרכזית בכל הקשור לבחירת חברת קייטרינג. מטבע הדברים, כל חברה גובה עבור שירותיה סכומים שונים והדבר תלוי למשל במוניטין החברה, באזור הפעילות שלה, וכמובן גם בסוג השירות והמנות המבוקשות – האם בהגשה לשולחנות, במזנון בופה, בתפריט חלבי או בשרי, במנות של קייטרינג גורמה, בחברה הפועלת עם שף ידוע, במספר המוזמנים שלכם, וכדומה. לכן, כדי לפשט את תהליך קבלת הצעת המחיר חשוב שתגיעו עם כמה שיותר מידע על מה שאתם רוצים באירוע ועל כמות המוזמנים, וזאת לרבות סוגיות מיוחדות כמו למשל הפקת אירוע בטבע שיכולה להצריך יותר מאמץ מהחברה, או בר משקאות המבוסס על אלכוהול משובח ביותר.

בשורה התחתונה, בחירת קייטרינג מומלץ לאירוע הבא שלכם יכולה לעשות את ההבדל בין הצלחה שתיזכר לזמן רב, ובין "עוד" אירוע סביר ומטה. דברים אלו נכונים במיוחד לימינו כאשר הקהל הישראלי כבר מאוד מכיר ומודע לאפשרויות השונות, וגם אם אינו מצפה לקסמים, הפתעות ונפלאות, לכל הפחות הוא רוצה מענה איכותי וטעים. לסיום, נאחל לכם בהצלחה והרבה הנאה מהאירוע. אנו נשמח כמובן לעמוד לרשותכם, להפנות אתכם לממליצים על שירותינו ולספק תשובה לכל שאלה או התלבטות.