Blog

טיפים מנצחים לבחירת תפריט קייטרינג מושלם לאירוע שלכם

טיפים מנצחים לבחירת תפריט קייטרינג מושלם לאירוע שלכם

אין ספק שהצלחתו של אירוע מכל סוג, פרטי או עסקי, מושפעת ישירות מהרמה הקולינארית. בכדי לסייע לכם בנושא חשוב זה מובא לפניכם מקבץ טיפים מנצחים לבחירת תפריט קייטרינג מושלם לאירוע הבא.

באיזה סוג של אירוע מדובר?

לכל סוג של אירוע האורחים מגיעים מראש עם סל ציפיות אודות אופי התפריט. כך למשל, בחתונה מצפים לתפריט מלא ועשיר עם מנות קבלת פנים, ראשונות, עיקריות וקינוחים. זאת בעוד שבאירוע עסקי כמו השקה, תפריט קליל וצנוע של מגשי אירוח בהחלט יעשה את העבודה. כפועל יוצא מכך, סוג ומגוון המנות יוכתב קודם כל בהתאם לסוג האירוע המתוכנן בין אם חתונה, בר מצווה, יום הולדת, שבת חתן, השקה, הרמת כוסית וכיוצא בזאת.

מהו הקונספט של האירוע?

לכל אירוע יש גם אופי וקונספט מיוחד משלו והאוכל המוגש בו נדרש להתאים. כך למשל, לאירוע יוקרה מפואר לא יתאימו מנות ביתיות אלא מנות גורמה מושקעות ואסטטיות. כמו כן, אם מדובר באירוע קליל, מנות של מגשי אירוח או מנות בופה בהחלט יתאימו, בעוד שלאירוע בטבע ניתן לבחור במנות על האש ובאירוע סולידי במנות עם הגשה אישית לשולחנות.

מי מגיע לאירוע?

מלבד סוג האירוע והקונספט שלו, יש לתכנן תפריט המותאם לאופי המוזמנים והעדפותיהם הקולינאריות. כך למשל, יש להתחשב בגיל המוזמנים, העדות, לאום ומסורת קולינארית, באם מדובר בקהל של שומרי מסורת, שומרי משקל, צמחונים, טבעונים, אנשים אניני טעם או בעלי העדפה לאוכל פשוט ועממי וכדומה. לשם המחשה, אם מדובר בקהל עממי בטעמיו שבשבילו סטייק זה סטייק ולא משנה מה מקורו (העיקר שיהיה צלוי היטב), חבל להשקיע בחומרי הגלם הכי יקרים ומשובחים בשוק שאף אחד לא יידע להעריכם.

בכדי להבין מהו המכנה המשותף הרחב של המוזמנים כדאי לחלקם לקבוצות כמו ילדים, בני נוער וצעירים, קהל מבוגר וקשיש, שומרי מסורת, צמחונים, טבעונים, רגישים לגלוטן ועוד. הקבוצה הגדולה תכתיב את המאפיינים העיקריים של המנות, כאשר לכל קבוצה נוספת בהתאם לגודלה וחשיבותה יוכנו מנות מתאימות. בכל מקרה חשוב שהמנות שייבחרו יספקו מענה שלם לכל המוזמנים ושיהיה מגוון של מנות ושפע של אוכל באירוע.

אז כמה כסף יש לנו?

לכל מנה בתפריט יש מחיר משלה, שנקבע בהתאם לעלות חומרי הגלם הנדרשים ומורכבות הכנתה. לכן יש לבחור מנות לאירוע העומדות במסגרות התקציב, ובהתאם לאופי האירוע ומוזמניו יש להחליט אם להשקיע בתפריט יותר מצומצם ויוקרתי או בתפריט יותר מגוון ופשוט.

מועד קיום האירוע

גם למועד קיום האירוע, עונת השנה ושעת היום, יש השפעה ישירה על המנות שייבחרו, כפי שניתן לראות בדוגמאות הבאות:

  • אירוע קיצי- בקיץ הדגש יהיה על מנות קלילות ולא מכבידות, עם הרבה סלטים טריים, מנות קרות והעדפה למנות שעברו תהליכי בישול קצרים.
  • אירוע חורפי-  באירועי חורף המנות בתפריט הרבה יותר עשירות וכבדות, עם מנות חמות ומהבילות, כמו תבשילי קדרה ומרקים.
  • אירוע יום- אירועי יום לרוב יהיו פחות פורמאליים וכך גם האוכל שיוגש בהם, שיכול למשל להיות בסגנון בופה, מגשי אירוח או דוכני אוכל.
  • אירועי ערב- בדרך כלל בערב מתקיימים אירועים יותר מכובדים ואלגנטיים עם עושר של מנות מושקעות, המוגשות על ידי מלצרים לשולחנות.

איפה יתקיים האירוע?

לצד מועד האירוע גם מיקומו ישפיע על המנות הנבחרות, בין היתר בשל תנאי שטח, גודל המקום, תנאי מזג אוויר ותשתיות קיימות. כך למשל, יש הבדל בין מנות שמתאימות לאירוע בבית, באולם, בחוף הים, יער, חצר, בית מלון, על שפת בריכת שחייה או אירוע במשרדי החברה.

כיצד יוגשו המנות?

גורם נוסף המשפיע על סוג המנות הנבחרות הינו צורת ההגשה שלהן, בין אם כבופה, הגשה לשולחן, הגשה משפחתית, מגשי אירוח או דוכני מזון. לכל אחד מסוגי הגשה אלו יש מנות יותר מתאימות ויש כאלו שפחות. כמו כן יש הבדל באופן עיצוב המנה בהתאם לצורת הגשתה. כך למשל, מנת צלי המוגשת בצלחת ולשולחן תעוצב בקפידה עם תוספות וירקות מתאימים בצד, בעוד שצלי על שולחן בופה יוגש בכלי גדול ממנו האורחים נוטלים בשר בכמות המתאימה להם ובונים בעצמם את חזות הצלחת ומרכיביה. הווה אומר, שצורת ההגשה משפיעה גם על מה יהיה לכל אורח בצלחת, ומידת הצורך שלכם לשלוט בנושא זה תכתיב באיזו צורת הגשה לבחור.

הגדרת קונספט לתפריט

בתור התחלה, עוד לפני בחירת המנות לאירוע, יש להחליט מהו הקונספט הקולינארי המוביל את התפריט. הקונספט יוכתב מאופי האירוע והמוזמנים, מקום האירוע ומועד קיומו. כך למשל, ניתן לבחור בתפריט על בסיס חלבי או בשרי, תפריט גורמה או מנות ביתיות, תפריט בינלאומי או עדתי. כמו כן ניתן לבחור בקונספט ייחודי כמו תפריט בסגנון תנכי או ימי הביניים, תפריט באווירת חדר נשפים או שוק איכרים וכדומה. לא אחת הקונספט ישפיע גם על אופן הגשת המנות.

מנות שמתאימות אחת לשנייה

בעת תכנון תפריט לאירוע חשוב שהמנות השונות יתקשרו אחת עם השנייה ויאפשרו למוזמנים לבנות לעצמם צלחת מלאה העונה לטעמם. ההתאמה של המנות זו לשזו, בייחוד באירוע עם תפריט גדול, אינה פשוטה ונדרשים השקעת מחשבה ותכנון מעמיק בנושא. בדרך כלל מומלץ לבנות את המנות במהלך מפגש טעימות וכך לבחון על עצמכם כיצד טעמי המנות השונות מסתדרים. כמו כן מומלץ להתייעץ עם שף חברת הקייטרינג שעימה אתם עובדים המכיר את המנות המוגשות על מרכיביהן השונים ודרכי הכנתן, ויודע לאילו מנות אחרות הן מתאימות.

מגוון ושפע של מנות

מכיוון שלכל אחד ממוזמני האירוע יש מנות שונות היוצרות עבורו צלחת מושלמת, חשוב ליצור תפריט כמה שיותר עשיר ומגוון, עם כמה שיותר מנות שונות המשתלבות אחת עם השנייה. המגוון יורכב משלל מנות עם כל אבות המזון, ויספק מענה שלם לכל מוזמני האירוע ויבטיח שכולם יצאו ממנו שבעים ומרוצים.

אופן התנהלות האירוע והאווירה בו

חשוב לזכור שהמנות הנבחרות משפיעות על התנהלות האירוע והאווירה בו. כך למשל, כדי לעמוד בלוחות זמנים של האירוע יש לקחת בחשבון זמן הכנה של מנות המוכנות במקום. כמו כן יש לתאם זמני הוצאת מנות שמוכנות מראש לאלו שמכינים במקום.

מעבר לכך, אופן הכנת המנות משפיע על האווירה במקום. כך למשל, באירוע בים בשעות אחר הצהרים בשרים על האש יתקבלו בברכה, בעוד שבאירוע מעונב ומוקפד יתכן שאת צליית מנות הבשר עדיף לערוך מאחורי הקלעים מכיוון שהעשן והריח לאו דווקא יתאימו לאירוע יוקרה. אם המנות אינן מוכנות במקום, ודאו שהן מוכנות כמה שיותר קרוב למועד האירוע וכך תבטיחו היותן טריות וטעימות.

תפריט שמגשים חלומות

בעת תכנון תפריט לאירוע חשוב, הפנטזיה האישית שלכם לא דווקא מתיישבת עם צרכים ונתונים אחרים. אבל זה לא אומר שאתם חייבים לוותר על החלומות שלכם. בהחלט יתכנו מנות שאתם מאוד אוהבים שישתלבו בתפריט. ואם יש מאכל מיוחד שחשקה בו נפשכם, תוכלו לשלבו כגימיק בתפריט כמו מגשי דים סם, סוכריות קופצות, קרמבו וכדומה.

שימו דגש על איכות חומרי הגלם

לא משנה באילו מנות בחרתם, פשוטות או מורכבות, ביתיות או גורמה, בכדי שהן יצאו טעימות יש חשיבות רבה לאיכות חומרי הגלם שמהם מכינים אותן. לכן יש לבחור בחברת קייטרינג מומלצת המבשלת רק עם מזון וחומרי גלם איכותיים וטריים שנבחרו בקפידה על ידיה. בכדי להבטיח את טריות ואיכות חומרי הגלם בחרו במנות הכוללות רכיבים שמתאימים לעונת השנה, וכך גם תוזילו את עלות המנה. כך למשל, מנת תותים בסתיו תהיה פחות מתאימה וגם יותר יקרה מאשר הזמנתה בסוף החורף.

תפריט בשרי – רק עם מביני עניין

אם מירב הדגש בתפריט שלכם הינו על מנות בשריות, כדי להימנע ממנות בינוניות ומטה בחרו בחברת קייטרינג שבשר הינו תחום התמחותה העיקרי. בחירה זו תבטיח שיוגשו נתחי בשר איכותיים ושמאחוריהם ניצב צוות מיומן שיודע כיצד להכין מנות בשריות לאירועים באופן המוצלח, העסיסי והטעים ביותר.

חזות המנות לא פחות חשובה

מכיוון שאנו אוכלים בעיניים, יש לתת את הדעת על חזות אסטטית ומעוצבת של המנות באירוע. חשוב להבין שמנות לא אסטטיות, טעימות ככל שיהיו, פחות ימשכו את עין האורחים ופחות אנשים ירצו לנסותן. יש גם לתת את הדעת לקו עיצוב מנחה לכל תפריט האירוע, וזאת בהתאם לקונספט שנבחר עבורו. כך המנות המוגשות ישתלבו באווירה המבוקשת ויתרמו ליצירת ארוחה אסטטית והרמונית.

הווה אומר שאותה המנה תעוצב ותוגש באופן אחר בהתאם לקונספט נבחר. כך למשל, באירוע כפרי מנות של סלטים ניתן להגיש בקערות חרס עמוקות וגדולות, בעוד שסלטים באירוע יוקרה יוגשו בקערות זכוכית קטנות ואלגנטיות.

ולא לשכוח – משקאות

לצד המנות המשובחות שתבחרו אל תשכחו את השתייה המוגשת. כך למשל, אף אחד לא רוצה לאכול מנת גורמה עם משקה קל סינטטי או יין גרוע. לכן הקפידו ליצור התאמה בין המנות והמשקאות המוגשים, העדיפו משקאות טבעיים גם אם מדובר בקנקני לימונדה על השולחנות, ובהחלט כדאי להשקיע בקפה טוב לסוף האירוע. כי מה הטעם האחרון בחיך שאיתו אנחנו הולכים הביתה?

מה לא לעשות!

יש גם מספר דברים שלא כדאי לעשות בעת תכנון תפריט לאירוע הבא שלכם:

  • בכל סוג של מנה שבחרתם, גם אם היא משנית, חשוב שיהיה ממנה הרבה. זאת כדי שאף אורח לא יקבל את התשובה שנגמר, ואף מוזמן לא יסיים את הארוחה בתחושה של החמצה.
  • אל תכפו על אורחי האירוע תפריט שאינו לטעמם גם אם בעיניכם הוא הכי נכון בעולם. כך למשל, אם אתם טבעונים או צמחוניים ומרבית האורחים שלכם חובבי בשר, על תכפו עליהם לאכול רק ירקות. ואם ממש קשה לכם עם בשר תוכלו לפנות לתפריט על בסיס דגים והרבה מאכלים חלביים.
  • גם אם בחרתם תפריט גורמה, שימו לב שאין בו מנות יותר מדי מסובכות לאכילה שקשה לפותחן, לחתוך אותן או שהן עלולות להשפריץ על הבגדים.
  • במידה ומדובר באירוע גדול, בדרך כלל עדיף להימנע ממנות בשריות עם מידת הכנה נמוכה, אלא לבקש להכינן ממידת מדיום ומעלה. זאת מכיוון שאינכם רוצים להסתכן במנות שיגרמו לאורחים שלכם כאב בטן. הדרך היחידה להגיש מנות נאות באירוע גדול היא אם הן מוכנות על הגריל במקום לעיני האורחים.
  • אל תגישו יותר מידי מנות מיוחדות ואקזוטיות בתפריט, גם אם הן מאוד טרנדיות ואופנתיות, אלא צרו שילוב נאות בין מוכר למיוחד. זכרו שיש לא מעט מוזמנים שאוהבים לאכול את מה שהם מכירים ולא בהכרח מגלים עניין בהתנסויות קולינאריות חדשות.
  • גם אם יש באירוע הרבה מאוד אוכל אל תסתפקו במנות קינוח מעטות וצנועות. יש לא מעט אורחים שעבורם קינוח מהווה את גולת הכותרת של הערב ושאר הארוחה היא רק תרוץ לפני שמגיעים לדובדבן שעל הקצפת.